
„Nem feledkezünk meg az ország keleti részében élőkről sem” – válaszolt Gajdics Ottó a lapnak arra a kérdésére, miért csak a Dunántúlon fogható az adásuk. A főszerkesztő szerint a további terjeszkedés nem rajtuk múlik. – „Az a célunk, hogy valamennyi autópálya mentén foghatók legyünk” – folytatta. Hozzátette: először az M7-es, majd az M1-es vonalán pályáztak és nyertek frekvenciákat, a ma indult bővítéssel pedig az M6-os nagy részét is sikerült lefedniük a korábban felvásárolt, majd vételkörzet-bővítésként becsatolt dunaújvárosi 99.1 MHz-es frekvencia (ex. Gerilla Rádió) után.

Ez valóban nem lehetetlen, ugyanis a korábban kereskedelmi csatornaként sugárzó Rádió Szombathely 97.1 MHz-es frekvenciáját közösségi jelleggel írták ki pályáztatásra, a korábban a szintén kereskedelmi, de pár éve becsődölt szegedi Rádió Plusz frekvenciájára, a 100.2 MHz-re kiírt – szintén közösségi – pályázat pedig már finisben van: négy cég versenyez a sávért, két helyi, egy eddig a médiapiacon ismeretlen, budapesti székhelyű induló és a Lánchíd Rádió Kft.
A tatabányai frekvencián régebben a Kék Duna Rádió, a pécsi frekvencián pedig a Mária Rádió/Rádió Aktív adása szólt a jogosultságok lejártáig.
(RADIOSITE.HU)